Layout
Bufflar
Layout

Kamrater i förskingringen

Layout
 

Här hittar du namn och adress till många kamrater i förskingringen.

Namnlistan är sorterad efter förnamn. Där e-postadressen är känd finns den också med (byt ut "[SKRÄP]" mot ett snabel-a). Längst ner på sidan ser du när listan är uppdaterad.

Vill du ha postadressen skickar du helt enkelt ett e-brev till den du vill ha adressen av. Finns ingen e-postadress nedan - och det inte står Adress saknas - kan du skicka ett e-brev till mig (adress längst ner på sidan) så vidarebefordrar jag det till den du vill ha tag på.

Finns inte den du söker med i listan kan du prova med till exempel [www.classmates.com] eller andra käcka [webbplatser].

Är du med på listan med din postadress kan du få ett lösenord för att komma åt alla andra postadresser. Skicka ett e-brev till mig (adress längst ner på sidan) så skickar jag ett lösenord.

Länk: [alla adresser - dokumentet är lösenordsskyddat] PDF-ikon

Håll adresslistan uppdaterad! Om en adress är fel eller om det står Adress saknas blir jag glad om du kan hjälpa mig med rätt uppgifter (e-postadress längst ner på sidan).

Layout
Engelsk flagga Below you find names and e-mail addresses of some Swedes living in Kenya during the seventies and eighties (replace "[SKRÄP]" with an at-sign). On people with no e-mail address I have the postal address unless it says Adress saknas. Drop me a line (e-mail address at bottom of this page) and I'll forward your request of contact.
Layout

  Namn E-post
  Anders Bergman Adress saknas
  Anders Israelsson anders.israelsson[SKRÄP]telia.com
  Ann Hafström (Johansson) ann[SKRÄP]worklifebalance.se
  Anna Wiman
  Annelie Ehn-Syberg annelie.syberg[SKRÄP]swipnet.se
  Annika Gateman (Spong) a1[SKRÄP]gateman.se
  Annika Vilhelmsson Adress saknas
  Annika Österberg (Bergman) annika.o[SKRÄP]ktv.nu
  Ann-Sofie Sternås ann-sofie.sternas[SKRÄP]telia.com
  Bengt och Ingrid Dellenrud ib.dellenrud[SKRÄP]telia.com
  Bo Bergman Adress saknas
  Camilla Bange  
  Carl Michael Possman
  Catarina Vilhelmsson info[SKRÄP]catseye.se
  Catrin Lyrberg (Nygårds)
  Cecilia Winrow (Skaaret) cici[SKRÄP]winrow.net
Finns på bild Dag Ygland dag.ygland[SKRÄP]sweco.se
  Dan Sundin Adress saknas
  Elisabet Brauste (Eriksson) e.brauste[SKRÄP]home.se
  Elisabeth Schistad Adress saknas
Finns på bild Erik Linder erik.linder[SKRÄP]lectona.se
Finns på bild Eva Olivecrona Adress saknas
  Gunnar Bergman
  Ingalill Ivarsson ingalill.ivarsson[SKRÄP]telia.com
  Ingrid och Bengt Dellenrud ib.dellenrud[SKRÄP]telia.com
  Istvan Vukovich
  Jan Fristedt jan[SKRÄP]lillahusetiskogen.se
  Joakim Bange jochenbange[SKRÄP]hotmail.com
  Jocke Classon Adress saknas
  Jonas Cedergren j.cedergren[SKRÄP]telia.com
  Jonas Johansson Adress saknas
  Jonas Larsson Adress saknas
  Johan Thorvaldsson spelfabriken[SKRÄP]home.se
  Karin Sevebro
Finns på bild Kathrine Karlsson ub.kathrine[SKRÄP]yahoo.se
  Kim Mahtson kim.mattson[SKRÄP]telia.com
  Krister Englund
Finns på bild Lars Croné lars.crone[SKRÄP]bredband.net
Finns på bild Lars Kallrén Adress saknas
  Lars Markgren lars[SKRÄP]king.com
  Lena Gahm
  Leonid Lukjanov llukjanov[SKRÄP]hotmail.com
Finns på bild Lis-Marie Markgren lismari.markgren[SKRÄP]inter-ikea.com
Finns på bild Madelaine Possman madelaine.possman[SKRÄP]telia.com
  Magnus Hälleberg (Jonsson) Adress saknas
  Magnus Jivén magnus[SKRÄP]jiven.se
  Magnus Larsson Adress saknas
  Maria Hälle (Hälleberg, Jonsson) Adress saknas
  Maria Israelsson
Finns på bild Maria Kramer Lohse
  Maria Nygårds
  Marie-Louise Andén
  Mats Nyman matsabb[SKRÄP]hotmail.com
  Micke Lööf mloof[SKRÄP]hotmail.com
Finns på bild Mikael Bengtsson
  Mikael Kramer gmikaelkramer[SKRÄP]gmail.com
  Mikael Tillman mikael.tillman[SKRÄP]telia.com
  Ninni Johansson
  Ola Johansson
Finns på bild Per Bengtsson
  Per Johansson
Finns på bild Per Renman per.renman[SKRÄP]yahoo.com
  Per Sevebro
  Per Östensson per.ostensson[SKRÄP]finance.ministry.se
Finns på bild Per-Martin Andén pmandenswe[SKRÄP]yahoo.com
Finns på bild Peter Fristedt peter[SKRÄP]fristedt.org
  Pia Johansson (Nyman)
  Roland Ivarsson
  Sandra Rowe (Polverari) dwrowe[SKRÄP]oasis.mediatti.net
  Staffan Gahnstedt
  Susanne Gahnstedt
  Tarras-Wahlberg Adress saknas
  Thomas Ivarsson
Finns på bild Thomas Thomsen Adress saknas
  Tina Sundin Adress saknas
  Ullis Wesley ullis.wesley[SKRÄP]telia.com
  Viveka Johansson
  Åsa Högberg hoegberg65[SKRÄP]hotmail.com
  Åsa Johansson asalillian[SKRÄP]hotmail.se
  Åsa Ygland asa[SKRÄP]ygland.se
 
Layout

Layout
Navigering: [adresser] [fotoalbum] [länkar] [pilsner] [karta] [studenter] [startsida]

English [info in english]

Ansvarig för sidorna: Peter Fristedt
Kontakt: [kenya@fristedt.org]

Andra webbar: [fristedt.org]
   

Layout

 Kenya - allvarlig nostalg [http://kenya.fristedt.org]